Falowniki Lenze 8200 Vector

Falowniki Lenze 8200 Vector to funkcjonalne rozwiązanie sprawdzające się w automatyce przemysłowej. Obecnie dostępna jest seria przemienników częstotliwości 8200 Vector o mocy wynoszącej 0,25 -90 kW. Niezaprzeczalnym atutem urządzeń z serii Vector 8200 są moduły funkcyjne, dzięki którym możliwe jest bardzo precyzyjne połączenie przemiennika z systemami automatyzacji lub sterowania znajdującymi w danej maszynie. Przemiennik Lenze 8200 Vector to urządzenie łatwe w obsłudze, dostosowane w pełni do obecnych wymogów rynku.

Urządzenie gwarantuje nam szerokie zastosowanie w automatyce przemysłowej, co wynika ze stosunkowo dużego zakresu regulacji prędkości obrotowej jak również momentu obrotowego. Mocną stroną falownika jest 180% – krotny moment obrotowy – również w przypadku niskich częstotliwościach pola wirującego. Decydując się na falownik Lenze 8200 Vector, możemy liczyć na szybką regulację prędkości obrotowej niezależnie od obciążenia oraz stabilność obrotów.
Wszystkie falowniki Lenze 8200 Vector odznaczają się wysoką funkcjonalnością. Poza wspomnianą już płynną regulacją prędkości (0-650 Hz) przemienniki Lenze charakteryzują się płynnym rozruchem i sterowaniem. Bez problemu można zmienić kierunek obrotów. Lotny start, hamowanie prądem stałym , omijanie częstotliwości oraz automatyczna kalibracja w trybie wektorowym to kolejne mocne strony urządzeń z serii 8200 Vector. Warto podkreślić, że falowniki mają wbudowany regulator PID. Ponadto wyposażone są w cztery zestawy parametrów, które można przełączyć online. Parametryzacja możliwa jest albo za pomocą PC albo przy użyciu klawiatury.

Zakres mocy przemienników Lenze to 0,25 kW – 7,5 kW, gdy mowa o zasilaniu jednofazowych, oraz 0,55 kW – 90 kW w przypadku zasilania trójfazowego. Przeciążalność z kolei wynosi 180% w przeciągu 60 sekund. Przemienniki Lenze posiadają zabezpieczenia przeciwzwarciowe, przed przekroczeniem obrotów, przepięciowe i podnapięciowe oraz przed przeciążeniem silnika. Ponadto są odporne na doziemienie i posiadają wejście PTC. Komunikacja z magistralą przemysłową może przebiegać z wykorzystaniem następujących sieci: PROFIBUS, INTERBUS, LON, CANopen, DeviceNet oraz RS232/485. Jeśli chodzi o zaciski sterujące, przemienniki posiadają 6 swobodnie programowalnych wejść cyfrowych, 2 wyjścia cyfrowe oraz po 2 wejścia i wyjścia analogowe. Możliwe jest jak najbardziej podłączenie enkodera inkrementalnego. Przemienniki Lenze oferują nam 4 tryby pracy, a konkretnie: u/f liniową, u/f kwadratową a także wektorową regulację prędkości i momentu. Stopień ochrony urządzenia wynosi IP20. Oczywiście wszystkie przemienniki Lenze 8200 Vector są w pełni zgodne z wytycznymi CE, UL, cUl.