Siemens Sinumerik 828D sl

Jeśli zależy nam na tym, aby produkcja przebiegała bez zarzutu, warto pomyśleć o wyposażeniu obrabiarek w system obejmujący silniki Serwo, napędy Sinamics oraz sterowanie Sinumerik 828D. Wykorzystanie w praktyce innowacyjnej technologii CNS pozwala na podniesienie wydajności frezowanie oraz toczenia detali.

Sinumerik 828D to rozwiązanie, które sprawdzi się we wszystkich frezarkach. System będzie przydatny przy wierceniu oraz frezowaniu różnego typu płaszczyzn uchylnych jak i detali w kształcie cylindrycznym. Zastosowanie Sinumerik 828D pozwala nam na uzyskanie naprawdę idealnej powierzchni obróbki w stosunkowo krótkim czasie.

Sinumerik 828D sprawdza się również w przypadku tokarek. Z jego pomocą można sterować nie tylko operacją toczenia, ale także wierceniem i frezowaniem – dotyczy to powierzchni bocznych i czołowych detalu. System obsługuje ponadto funkcję przeciwwrzeciona. Decydując się na wykorzystanie Sinumerik 8282D, możemy korzystać z maksymalnej wydajności tokarki.

Sinumerik 828D ma kompaktową budowę. Posiada komponenty elektroniczne CNC, klawiaturę oraz oczywiście wyświetlacz. Budowa systemu została tak zaprojektowana, aby skutecznie ograniczyć ilość złącz interfejsowych oraz kabli i jednocześnie zapewnić maksymalną dostępność systemu. Panel od strony frontu to odporny na działanie czynników zewnętrznych odlew ciśnieniowy wykonany z kompozytów magnezowych – w praktyce oznacza to, że system Sinumerik 828D można wykorzystywać również w ciężkich warunkach. Z racji tego, że system nie ma dysku twardego, baterii ani wentylatora, pracuje bezobsługowo. Warto dodać, że zastosowanie innowacyjnej technologii NV-RAM prowadzi do tego, że programy CNC są nawet po dość długim wyłączeniu sterowanie trwale buforowane.