Przekształtniki SINAMICS G150

Sinamics G150 to przekształtniki częstotliwości, które należą do rozwiązań szczególnie zalecanych, gdy w grę wchodzą napędy o kwadratowej oraz stałej charakterystyce momentu obciążenia, które jednocześnie cechują się średnimi wymaganiami w zakresie mocy. Chodzi tutaj np.: prasy ślimakowe i mieszarki, młyny, sprężarki oraz oczywiście pompy i wentylatory.

Przekształtniki te wyposażone zostały w funkcję bezczujnikowej regulacji wektorowej, co przekłada się na ich szerokie zastosowanie. Zastosowanie przekształtników Sinamics G150 pozwala jednocześnie na rezygnację z dodatkowych czujników prędkości obrotowej rzeczywistej.

Decydując się na Sinamics G150, otrzymujemy wersję gotową do podłączenia, niezwykle łatwą w montażu. Nieskomplikowane projektowanie, kompaktowa budowa, przyjazny użytkownikowi serwis to niejedyne zalety tego rozwiązania. Warto podkreślić, że przekształtniki te można szybko uruchomić z pomocą menu, nie trzeba marnować czasu na skomplikowaną parametryzację. Interaktywny panel operatorski, wyposażony w wyświetlacz wartości pomiarowych, gwarantuje nie tylko prostą, ale przede wszystkim wygodną obsługę urządzenia. Sinamics jest elementem TIA, czyli Totally Integrated Automation. Założenie TIA to projektowanie, komunikowanie oraz przechowywanie danych dla wszystkich produktów.