Siemens Sinumerik 802D sl

Siemens Sinumerik 802D sl to sterowanie numeryczne, które wyróżnia się swoją kompaktową budową i niezawodnością. Każda pojedyncza jednostka obejmuje podzespoły sterowania numerycznego CNS (w praktyce chodzi o: NC, PLC oraz HMI) a także sterowniki napędów.

Sinumerik 802D sl to rozwiązanie sprawdzające się w szlifierkach, wycinarkach, frezarkach oraz tokarkach, które mają do 5 osi ( a pośród nich 2 wrzeciona). System wyposażony jest w dodatkową oś pomocniczą, która sterowana jest przy użyciu funkcji PLC – w ten sposób zakres aplikacji zostaje poszerzony także dla stołów podziałowych, palet i głowic.

Programowanie wg kodów G, DIN/ISO a także wykorzystanie oprogramowania ShopMill lub ShopTurn pozwala na naprawdę łatwą obsługę systemów Sinumerik 802D sl. W trakcie programowania bardzo pomocne są programy wspierające graficzne tworzenie konturu oraz graficzna obsługa poszczególnych cykli. Użytkownik może dysponować kartą pamięci CF. Czytnik tego rodzaju kart znajduje się z przodu, można go wykorzystać do przechowywania plików potrzebnych do seryjnego uruchomienia maszyny albo do oprogramowania obróbki detali. Naturalnie możliwe jest szybkie wywoływanie i wprowadzanie danych z karty CF.