Falowniki Lenze Inverter Drives 8400

Lenze Inverter Drives 8400 to nowej generacji przemienniki częstotliwości, które z powodzeniem można wykorzystywać w szeroko pojętej automatyce przemysłowej. Przemienniki z tej serii bazują na idei skalowalności. Seria Inverter Drives 8400 obejmuje modele Base Line, State Line oraz High Line, przy czym każdy z wymienionych modeli jest niejako rozwinięciem technologicznym poprzedniego (w zakresie napędu i funkcjonalności). W praktyce oznacza to, że łatwo można dobrać przemiennik odpowiedni do danej osi napędowej.
Co istotne, wszystkie modele z serii Lenze Inverter Drives 8400 posiadają to samo oprogramowanie (L-Force Engineer), podobna jest również ich obsługa, użytkowanie, logistyka oraz potrzeby serwisowe. Fakt ten przekłada się na łatwość wykorzystywania przemienników podczas modernizacji szaf sterujących oraz rozmaitych maszyn. W tym miejscu warto określić, że efektywna modernizacja maszyn równoznaczna jest ze znacznym wydłużeniem ich żywotności i tym samym z redukcją wydatków firmy.
Wszystkie przemienniki Lenze Inverter Drives 8400 można bez problemu połączyć z komputerem. Falowniki pracują bez spadku mocy nawet przy temperaturze 45 stopni Celsjusza. To jeszcze nie wszystko. Przemienniki te charakteryzują się wysoką zdolnością przejmowania obciążeń – nawet do 200% prądu znamionowego. Ponadto wyposażone są w wymienny chip pamięci. Rozwiązanie to zdecydowanie ułatwia zarówno uruchamianie jak i serwisowanie urządzenia. Oczywiście wszystkie falowniki Lenze Inverter Drives 8400 odpowiadają wytycznym RoHs jak również spełniają wymogi CE i UL.