Czy w laboratorium innowacji Google powstaje robot z AI?

lut 24, 2020

Laboratorium Google X, obecnie Grupa X, pracuje nad stworzeniem robota ze sztuczną inteligencją. Robot ma służyć społeczeństwu. Jednym z jego zadań ma być… sortowanie śmieci.

Robotyka z AI w wykonaniu Google

Sztuczna inteligencja ma być wykorzystana w służbie człowiekowi, nie tylko w przemyśle, ale i na co dzień. Chodzi przede wszystkim o wspomaganie prac w biurze i w domu. Robot wyręczy człowieka w tych zadaniach, które są uciążliwe, a zarazem dość schematyczne i powtarzalne. Szczególnie istotny jest fakt, że nowe roboty z AI nie będą programowane wyłącznie przez inżynierów. Nie chodzi więc o gotowe modele z zaprogramowanym schematem zadań. Nowe roboty od Google mają uczyć się zachowań bezpośrednio od ludzi, zupełnie jak każdy uczestnik społeczeństwa. Drugim źródeł wiedzy będą dla robota odpowiednie symulacje.

Everyday Robot Project, czyli robot w domu

Everyday Robot Project to dla Google kolejna próba rozwoju w kierunku robotyki. Z pewnością projekt wyróżnia się samą swą koncepcją. Czy rzeczywiście w przyszłości będzie można liczyć na pomoc robota? Specjaliści z Grupy X podkreślają, że proces projektowania i programowania robota ze sztuczną inteligencją wymaga czasu. Dlatego na pierwsze pomocne roboty z AI będzie trzeba jeszcze trochę poczekać. Póki co edukacja robotów trwa.

Jak podkreśla Mo Gawdat, były szef laboratorium Google X, maszyny powinny zadbać o szczęście człowieka. Pozostaje mieć nadzieję, że tak właśnie będzie! Cytując Mo Gawdata: „Gdy maszyny staną się mądrzejsze od nas, dalszy rozwój naszego świata stanie się w dużej mierze nieprzewidywalny. Wszystko jest możliwe.(…)”

Roboty przemysłowe tworzone są z myślą o usprawnieniu procesów produkcyjnych. To pomocna dłoń! Jeśli więc interesuje Cię automatyka procesów przemysłowych koniecznie skontaktuj się z nami. Projektujemy układy automatyki przemysłowej, wdrażamy nowoczesne rozwiązania, modernizujemy maszyny i wykonujemy naprawy. Zadbaj o automatykę na najwyższym poziomie!

Aktualności

Nowoczesna automatyka przemysłowa

Wdrażanie procesów i rozwiązań, dzięki którym można usprawnić produkcję przemysłową, to gałąź, która niezwykle rozwija się w ostatnich latach. Automatyka przemysłowa dosłownie rewolucjonizuje zakłady z wszelkich sektorów i branż, począwszy od przemysłu spożywczego,...

Najdziwniejsze stwierdzenia wypowiedziane przez roboty

W Bipal zajmujemy się automatyką przemysłową. Jednak w dziedzinie robotyki powstają także roboty humanoidalne czy też inne roboty wyposażone w sztuczną inteligencję. Niektóre stwierdzenia wypowiedziane przez te roboty zostały uznane za niezwykle dziwne, a nawet...

Roboty i empatia. Czy to może się udać?

W Nowym Jorku, na Uniwersytecie Columbia, prowadzone są badania nad empatią robotów. Wyniki eksperymentu mogą rzutować na przyszłość robotyki, zwłaszcza gdy chodzi o sztuczną inteligencję. Obawy o zagrożenia wiążące się z jej wprowadzeniem do naszego życia mogą okazać...