Robotyka dla branży finansowej – nowości

lut 15, 2021

Bierzesz kredyt? Jest spore prawdopodobieństwo, że Twój wniosek rozpatrzy robot, a więc zautomatyzowany program komputerowy. Eksperci z branży donoszą, że roboty rzadziej się mylą, a jednocześnie bardziej przychylnie traktują klienta.

Automatyka w branży finansowej

W zeszłym roku świat obiegła informacja, że roboty lepiej sprawdzają się w roli decyzyjnej, gdy chodzi o przyznawanie kredytów. Newsy na ten temat pojawiły się między innymi na łamach Faktu i Magazynu Przemysłowego. Skąd takie zainteresowanie kulisami pracy bankierów? Chodzi oczywiście o pandemię, która odbiła się echem także w branży finansowej.

Jak głosi wieść, bankierzy z dużo większą dozą ostrożności podchodzą obecnie do kwestii kredytowania. W końcu trudno teraz o stabilne zarobki. Podobno niektóre branże znalazły się na tak zwanej czarnej liście. Chodzi prawdopodobnie o pracowników branży gastronomicznej, turystycznej i innych branż szczególnie dotkniętych sytuacją. Jednak na problemy z uzyskaniem kredytu mogą natrafić także przedsiębiorcy – i to niezależnie od wielkości firmy.

Pojawia się więc niepewność ewentualnych kredytobiorców – jakimi czynnikami będą kierować się bankierzy podejmując decyzję o przyznaniu kredytu lub odmowie?

Czy robot udzieli Ci kredytu? Jest szansa!

Obawiasz się, że nie dostaniesz kredytu na skutek pandemii? Rzeczywiście, uzyskanie finansowanie może być obecnie nieco trudniejsze. Na szczęście, na straży sprawiedliwości stoją roboty. Chodzi o oprogramowanie stosowane przez banki, celem prawidłowej oceny zdolności kredytowej. Zazwyczaj, Twoja szansę na spłatę kredytu ocenia nie człowiek, lecz robot. W końcu roboty podchodzą do sprawy „na zimno”, porównując konkretne parametry, oceniając zdolność kredytową każdego z klientów na tych samych warunkach.

Oczywiście, parametry te są uprzednio ustalane przez człowieka. Skomplikowane obliczenia zajmują robotom zaledwie kilka chwil. Podsumowując, gdy otrzymasz decyzję kredytową możesz mieć pewność, że w momencie wyliczeń nie wkradł się błąd. Roboty maja rację w 97 %!

źródło: https://www.magazynprzemyslowy.pl/artykuly/finansowanie-automatyka-systemy-scoringowe

Aktualności

Nowoczesna automatyka przemysłowa

Wdrażanie procesów i rozwiązań, dzięki którym można usprawnić produkcję przemysłową, to gałąź, która niezwykle rozwija się w ostatnich latach. Automatyka przemysłowa dosłownie rewolucjonizuje zakłady z wszelkich sektorów i branż, począwszy od przemysłu spożywczego,...

Najdziwniejsze stwierdzenia wypowiedziane przez roboty

W Bipal zajmujemy się automatyką przemysłową. Jednak w dziedzinie robotyki powstają także roboty humanoidalne czy też inne roboty wyposażone w sztuczną inteligencję. Niektóre stwierdzenia wypowiedziane przez te roboty zostały uznane za niezwykle dziwne, a nawet...

Roboty i empatia. Czy to może się udać?

W Nowym Jorku, na Uniwersytecie Columbia, prowadzone są badania nad empatią robotów. Wyniki eksperymentu mogą rzutować na przyszłość robotyki, zwłaszcza gdy chodzi o sztuczną inteligencję. Obawy o zagrożenia wiążące się z jej wprowadzeniem do naszego życia mogą okazać...