Nowoczesna automatyka przemysłowa

cze 30, 2021

Wdrażanie procesów i rozwiązań, dzięki którym można usprawnić produkcję przemysłową, to gałąź, która niezwykle rozwija się w ostatnich latach. Automatyka przemysłowa dosłownie rewolucjonizuje zakłady z wszelkich sektorów i branż, począwszy od przemysłu spożywczego, przez farmaceutyczny, kosmetyczny, samochodowy.

Co daje automatyka przemysłowa?

Potrzeby współczesnego świata są ogromne. Aby je zaspokoić, zakłady przemysłowe muszą działać niezwykle funkcjonalnie, usprawniając swoje procesy, co pozwala na produkcję adekwatną do potrzeb. Odpowiedzią na zmieniające się potrzeby jest automatyka przemysłowa, dedykowana konkretnym przedsiębiorstwom. Specjaliści z branży automatyki i robotyki opracowują konkretne rozwiązania, dzięki czemu wdrożone procesy technologiczne są szybsze, bardziej efektywne, tańsze i często również bardziej ekologiczne.

Dziś każdy z sektorów przemysłu funkcjonuje w oparciu o takie rozwiązania. Trudno wyobrazić sobie bez nich działanie zakładów przemysłowych z praktycznie wszystkich gałęzi. Ludzie pracują w nich, głównie obsługując maszyny, nadzorując ich pracę, programując je. Całą resztą zajmują się maszyny, które działają o wiele sprawniej. To właśnie dzięki temu procesy produkcyjne są zdecydowanie tańsze, a ich efektywność zdecydowanie większa.

Jak zamówić rozwiązania szyte na miarę?

Jeżeli w firmie czy przedsiębiorstwie nie funkcjonuje odrębny dział, którego praca polega na usprawnianiu procesów produkcji i projektowaniu nowych maszyn i robotów, zawsze można skorzystać z wiedzy i doświadczenia inżynierów z firm zewnętrznych. To mądre rozwiązanie pozwalające na wdrażanie lepszych rozwiązań w firmie produkcyjnej.

Rozwiązania szyte na miarę, adekwatne do potrzeb, wdrażane pod okiem specjalistów, przynoszą niezwykłe rezultaty. Każda firma produkcyjna jest w stanie znacząco zwiększyć swoją dzienną produkcję, a wszystko to przy zdecydowanie mniejszej liczbie błędów. Automatyka i robotyka to przyszłość firm produkcyjnych z dosłownie każdego sektora gospodarki.

Aktualności

Najdziwniejsze stwierdzenia wypowiedziane przez roboty

W Bipal zajmujemy się automatyką przemysłową. Jednak w dziedzinie robotyki powstają także roboty humanoidalne czy też inne roboty wyposażone w sztuczną inteligencję. Niektóre stwierdzenia wypowiedziane przez te roboty zostały uznane za niezwykle dziwne, a nawet...

Roboty i empatia. Czy to może się udać?

W Nowym Jorku, na Uniwersytecie Columbia, prowadzone są badania nad empatią robotów. Wyniki eksperymentu mogą rzutować na przyszłość robotyki, zwłaszcza gdy chodzi o sztuczną inteligencję. Obawy o zagrożenia wiążące się z jej wprowadzeniem do naszego życia mogą okazać...

Robot Sophia przełomem w historii robotyki

W 2015 roku firma Hanson Robotics z Hongkongu aktywowała humanoida Sophię, który zasłynął na cały świecie ze względu na sztuczną inteligencję plasującą się na wysokim poziomie. Co ciekawe, fizjonomia Sophii wzorowana była na wyglądzie Audrey Hepburn. Jakie jest...