Jak dopasować system SCADA do potrzeb swojego przedsiębiorstwa?

sty 30, 2019

Nie da się zaprzeczyć, że systemy SCADA zyskują coraz bardziej na znaczeniu. Wielką zaletą tego rozwiązania jest fakt, że można je jak najbardziej dostosować do potrzeb konkretnej firmy. Przykładem nowoczesnych systemów SCADA są programy Wonderware, które są nie tylko funkcjonalne, ale także i elastyczne. Jak najbardziej oprogramowanie Wonderware można dopasować do konkretnego przedsiębiorstwa.

Z pewnością warto zdecydować się na subskrypcję oprogramowania Wonderware. Dlaczego to dobre rozwiązanie? Przede wszystkim subskrypcja oznacza w praktyce, że można liczyć na kompetentne wsparcie techniczne przez cały okres tego rodzaju współpracy. Subskrypcja to chociażby możliwość korzystania z najnowocześniejszej wersji oprogramowania, kiedy tylko zostanie ono wprowadzone na rynek. Firma nie musi w tym przypadku ponosić żadnych kosztów dodatkowych.

Bardzo ważnym atutem oprogramowania Wonderware jest fakt, że bez problemu można w trakcie subskrypcji zmienić zakres wykorzystania systemu. Jak najbardziej możecie zacząć korzystanie z Wonderware od niezbyt skomplikowanego systemu dla jednej linii produkcyjnej, a później rozszerzyć go do sytemu obsługującego cały zakład produkcyjny.

Platforma Systemowa Wonderware to system SCADA, który z pewnością będzie odpowiedni dla Waszej firmy. Decydując się na subskrypcje, możecie w sposób elastyczny dobierać licencję, bazując na wielu różnych zmiennych. Sam system, a konkretnie jego zakres, można jak najbardziej zawsze dostosować do bieżących potrzeb przedsiębiorstwa. Ze względu na tę możliwość użytkownik ma pewność, że nie będzie musiał od razu ponosić kosztów w związku z inwestycją w nadmiarowy system. Ostatecznie zawsze można system SCADA dopasować do późniejszego zapotrzebowania.

Zasadniczo bez problemu można zwiększyć ilość zmiennych, gdy tylko użytkownik dojdzie do wniosku, że jest to potrzebne. W takim przypadku zmieni się oczywiście koszt abonamentu. Warto podkreślić, że subskrypcja oznacza ciągłość działania systemu, nawet jeśli użytkownik spóźni się z opłaceniem abonamentu. W takiej sytuacji po prostu wysłane zostanie zawiadomienie o powstałej zaległości.

Aktualności

Nowoczesna automatyka przemysłowa

Wdrażanie procesów i rozwiązań, dzięki którym można usprawnić produkcję przemysłową, to gałąź, która niezwykle rozwija się w ostatnich latach. Automatyka przemysłowa dosłownie rewolucjonizuje zakłady z wszelkich sektorów i branż, począwszy od przemysłu spożywczego,...

Najdziwniejsze stwierdzenia wypowiedziane przez roboty

W Bipal zajmujemy się automatyką przemysłową. Jednak w dziedzinie robotyki powstają także roboty humanoidalne czy też inne roboty wyposażone w sztuczną inteligencję. Niektóre stwierdzenia wypowiedziane przez te roboty zostały uznane za niezwykle dziwne, a nawet...

Roboty i empatia. Czy to może się udać?

W Nowym Jorku, na Uniwersytecie Columbia, prowadzone są badania nad empatią robotów. Wyniki eksperymentu mogą rzutować na przyszłość robotyki, zwłaszcza gdy chodzi o sztuczną inteligencję. Obawy o zagrożenia wiążące się z jej wprowadzeniem do naszego życia mogą okazać...