Zatrudnię robota, czyli oferty pracy dla robotów

gru 23, 2020

Często mówi się, że człowiek to nie robot, a więc nie każdą pracę wykona idealnie, czasem zdarzy się choroba, czasem pomyłka. A co, jeśli istnieje opcja zatrudnienia robota? W Polsce działa już Agencja Pracy Robotów Antal. Koniecznie dowiedz się więcej!

Jak działa Agencja Pracy Robotów Antal?

Antal to agencja pracy, która świadczy usługi od 1996 roku. W ramach firmy powstała Agencja Pracy Robotów (Robotics Process Automation RPA), a więc dział przeznaczony dla pracodawców, którzy poszukują opcji zautomatyzowanych.

Jeśli sądzisz, że roboty te sprawdzą się wyłącznie w przemyśle, jesteś w błędzie. Roboty proponowane przez Antal pomogą Ci z fakturowaniem, obsługą bazy danych, wykonywaniem obliczeń, tworzeniem raportów. Ważne, by były to czynności niewymagające inteligencji – na swojej stronie internetowej twórcy podkreślają, że robot nie zastąpi ludzkiej inteligencji. Jednakże w przypadku zadań powtarzalnych, sprawdzi się idealnie. Często jest to praca, której charakter sprzyja pomyłkom. Roboty się nie pomylą! Znają zasady obsługi popularnych programów czy aplikacji komputerowych.

Roboty są przystosowane odpowiednio względem konkretnych potrzeb pracodawcy. Eksperci marki zdają sobie sprawę, że przed powierzeniem robotowi pewnych zadań, konieczne jest sprawdzenie jest umiejętności. Dlatego robota obowiązuje okres próbny i dopiero po tym czasie jest zatrudniany. Robotowi przysługuje wynagrodzenie, lecz nie trzeba martwić się o opłaty, np. te związane z ZUS.

Jak pracuje robot?

To właśnie do agencji pracy Antal trafił słynny robot Bonifacy. Roboty dla Antal tworzy polska firma PIRXON SA. Efekty współpracy są zdumiewające. Eksperci marki podkreślają jednak, czym tak naprawdę jest robot skonstruowany celem automatyzacji tego typu pracy.

Mianowicie, jest to rodzaj programu komputerowego, który automatycznie wykonuje nużącą pracę za pracownika. Dzięki temu kadra zyskuje więcej czasu na zajęcia rzeczywiście wymagające inteligencji, pracownicy mogą się rozwijać i zdobywać wyższe szczeble na drodze kariery.

Aktualności

Nowoczesna automatyka przemysłowa

Wdrażanie procesów i rozwiązań, dzięki którym można usprawnić produkcję przemysłową, to gałąź, która niezwykle rozwija się w ostatnich latach. Automatyka przemysłowa dosłownie rewolucjonizuje zakłady z wszelkich sektorów i branż, począwszy od przemysłu spożywczego,...

Najdziwniejsze stwierdzenia wypowiedziane przez roboty

W Bipal zajmujemy się automatyką przemysłową. Jednak w dziedzinie robotyki powstają także roboty humanoidalne czy też inne roboty wyposażone w sztuczną inteligencję. Niektóre stwierdzenia wypowiedziane przez te roboty zostały uznane za niezwykle dziwne, a nawet...

Roboty i empatia. Czy to może się udać?

W Nowym Jorku, na Uniwersytecie Columbia, prowadzone są badania nad empatią robotów. Wyniki eksperymentu mogą rzutować na przyszłość robotyki, zwłaszcza gdy chodzi o sztuczną inteligencję. Obawy o zagrożenia wiążące się z jej wprowadzeniem do naszego życia mogą okazać...