Oprogramowanie przemysłowe umożliwiające integrację z ERP

Nie da się zaprzeczyć, że automatyka przemysłowa coraz bardziej zyskuje na znaczeniu. Także w naszym kraju coraz więcej firm stara się automatyzować procesy produkcyjne itd., aby podnieść wydajność zakładu i tym samym zmaksymalizować zyski. Dobre efekty są możliwe nie tylko z pomocą nowoczesnych robotów wykonujących podstawowe, powtarzalne czynności, ale także za pomocą profesjonalnego oprogramowania, które wspiera automatykę przemysłową.

Wysokiej klasy nowoczesne oprogramowanie (przykładem może być Wonderware Enterprise Integrator) pozwala na skuteczną integrację zarówno z systemami ERP, jak i innymi rozwiązaniami dla biznesu. W efekcie dochodzi do sprawnej integracji łańcuchów dostaw i procesów produkcyjnych. Możliwe jest znaczne podniesienie efektywności operacyjnej, a tym samym firma stawiająca na takie rozwiązania ma szansę wyprzedzić mniej zaawansowaną technologicznie konkurencję.

Tego typu aplikacje do integracji z systemami ERP pozwalają na bardzo wygodną koordynację przepływu komunikatów w obrębie wielu użytkowanych w przedsiębiorstwie aplikacji. Warto podkreślić, że w grę wchodzą także bardzo skomplikowane, rozproszone aplikacje. Co więcej, użytkownik ma możliwość budowania powtarzalnych reguł i standardów, które jak najbardziej można wykorzystywać ponownie w wielu innych firmach należących do klienta. Nowoczesne aplikacje gwarantują wsparcie dla takich systemów, jak: SQL, ODBC, XML i OLE.

Nowoczesny program Wonderware Enterprise Integrator obsługuje między innymi harmonogramy zleceń produkcyjnych, raporty z tych zleceń, stany magazynowe, dane jakościowe z procesów produkcyjnych, wydajność zarówno pracowników, jak i maszyn. W przypadku Wonderware Enterprise Integrator chodzi o innowacyjną aplikację, która świetnie koordynuje przepływ komunikatów, a poza tym ujednolica nomenklaturę w istniejących systemach produkcyjnych. Aplikacja może pracować automatycznie. Oprogramowanie pobiera harmonogramy produkcyjne, które zapisane są w systemie ERP, a następnie samodzielnie tworzy partie produkcyjne.