Zrobotyzowana paletyzacja. Dlaczego to dobry pomysł?

kwi 30, 2018

O robotyzacji słyszy się coraz częściej. Nic w tym zaskakującego! Wiele firm, także z naszego rodzimego rynku, odkryło już potencjał robotów. Jak pracować szybciej i wydajniej? Okazuje się, że w wielu branżach robotyzacja może okazać się odpowiedzią. Stosunkowo często robotów używa się do paletyzacji. Dlaczego zrobotyzowana paletyzacja to rozwiązanie, które warto rozważyć?

W tradycyjnych zakładach produkcyjnych, w których jeszcze nie stosuje się robotyzacji, paletyzacja przeprowadzana jest albo ręcznie albo za pomocą dedykowanych paletyzerów. Oba te rozwiązania mają minusy. W przypadku ręcznej paletyzacji chodzi przede wszystkim o to, że koszty tego rozwiązania są bardzo wysokie. Do tego dochodzi zmienna wydajność pracowników oraz stosunkowo duże straty towary. Natomiast, jeśli chodzi o dedykowane palatyzery, problemem jest niska dostępność serwisu praz części zmiennych.

Jak robotyzacja sprawdza się w przypadku paletyzacji? Warto zaznaczyć, że roboty przemysłowe znakomicie radzą sobie we wszelkich pracach, które są powtarzalne. Tak, jak paletyzacja oraz pakowanie produktów. w tym konkretnym przypadku można zdecydować się na rozwiązania z zakresu robotyzacji, które będą bazować na niezawodnych robotach Kawasaki i Epson SCARA.

Dość często pojawia się obawa, że robotyzacja to nieuzasadniony koszt w zakładzie. Tak nie jest! Oczywiście wprowadzenie do firmy nowoczesnych robotów to znaczna inwestycja. Jednak trzeba pamiętać o tym, że juz wkrótce inwestycja ta zacznie się zwracać. Przede wszystkim robotyzacja zapewnia wyższą wydajność pakowania i wysyłki produktów. I co ważne, na tę wydajność nie wpływa w żaden sposób sytuacja kadrowa w firmie.

Jak juz wspomnieliśmy, robotyzacja paletyzacji wiąże się z wymiernymi korzyściami dla firmy. Jakie to korzyści? Przede wszystkim Zmożna realizować więcej zamówień ze względu na fakt, że wydajność pracy się zwiększa. Jednocześnie koszty paletyzacji są o wiele niższe, przede wszystkim wynika to z faktu, że zastosowanie robotów do tej powtarzalnej pracy pozwala zredukować straty.

Aktualności

Nowoczesna automatyka przemysłowa

Wdrażanie procesów i rozwiązań, dzięki którym można usprawnić produkcję przemysłową, to gałąź, która niezwykle rozwija się w ostatnich latach. Automatyka przemysłowa dosłownie rewolucjonizuje zakłady z wszelkich sektorów i branż, począwszy od przemysłu spożywczego,...

Najdziwniejsze stwierdzenia wypowiedziane przez roboty

W Bipal zajmujemy się automatyką przemysłową. Jednak w dziedzinie robotyki powstają także roboty humanoidalne czy też inne roboty wyposażone w sztuczną inteligencję. Niektóre stwierdzenia wypowiedziane przez te roboty zostały uznane za niezwykle dziwne, a nawet...

Roboty i empatia. Czy to może się udać?

W Nowym Jorku, na Uniwersytecie Columbia, prowadzone są badania nad empatią robotów. Wyniki eksperymentu mogą rzutować na przyszłość robotyki, zwłaszcza gdy chodzi o sztuczną inteligencję. Obawy o zagrożenia wiążące się z jej wprowadzeniem do naszego życia mogą okazać...